Musk, Twitter reklamları nedeniyle Apple ile anlaşmazlığa düştü

Tesla ve SpaceX’in CEO’su ve geçtiğimiz aylarda 44 milyar dolara Twitter’ı satın alan Elon Musk, Twitter reklamları nedeniyle Apple ile anlaşmazlığa düştü.

Elon Musk, Apple’ın Twitter’daki reklamlarının çoğunu durdurduğunu ve şirketi platformu uygulama mağazasından kaldırmakla tehdit ettiğini söyledi. Musk paylaştığı bir dizi Tweet’te, Apple’ı “sansür” yapmakla suçladı ve uygulama mağazasında yapılan satın alma işlemlerinden aldığı ücret de dahil olmak üzere Apple’ı eleştirdi.

Doğrudan Apple’ın CEO’suna Twitter üzerinden “@tim_cook burada neler oluyor?” diye sordu.

Musk ayrıca Twitter doğrulamasını ücretli bir hale dönüştürerek para kazanmayı umduğunu, ancak şu anda Twitter’ın gelirinin büyük çoğunluğunun reklamlar üzerinden sağlandığını ifade etti. Washington Post, Apple’ın 2022’nin ilk çeyreğinde sosyal ağlarda reklamlara 48 milyon dolar harcayarak Twitter’daki en iyi reklamcı olduğunu bildirdi.

Twitter’ı Musk’ın satın almasıyla birlikte, Twitter’ın gidişatından endişe duyan büyük şirketlerin bir çoğunun Twitter üzerinde verdiği reklamları bu sebeplerle geri çektiği belirtildi.